Od projektu po zrození nové zahrady

Pokud už máte projekt zahradních úprav hotový, čeká vás fáze realizace, tedy založení samotné zahrady. Klient nás většinou už ve fázi tvorby projektové dokumentace osloví s požadavkem na přípravu cenové nabídky, ve které jsou zahrnuty veškeré úpravy terénu, stavba drobných prvků i výsadba naplánovaných rostlin.

Ideální dobou pro realizaci zahrady je samozřejmě jaro a podzim, ale i v létě je možné za předpokladu úpravy podmínek a součinnosti investora zahradu založit. Pokud se ptáte, kolik času zabere realizace jedné zahrady, počítejte s rozmezím několika týdnů i měsíců, náročné projekty jsou pak záležitostí i na více let.

Aby byla zahrada stále perfektní

Bezúdržbová zahrada je bohužel mýtus, po kterém sice můžeme toužit, ale realita je poněkud jiná. Pokud nechcete péčí o zeleň trávit příliš času, je třeba s tímto aspektem počítat už ve fázi plánování, což je okamžik, kdy můžete o budoucí náročnosti při péči rozhodnout. I tak ale počítejte s tím, že to bez práce tak úplně nebude. O zahradu bude třeba pečovat zvlášť pečlivě v prvních letech po založení, kdy i zdánlivě malé chyby mohou mít velký vliv na další vývoj celé zahrady. Kromě estetické funkce podporuje správná a včasná údržba vitalitu rostlin, které jsou pak odolnější vůči negativním vlivům prostředí.

V případě, že se chcete svou zahradou spíše jen kochat a užívat si v ní naplno volné chvíle, klidně se o vaši zahradu postaráme my. Zajišťujeme komplexní pravidelnou údržbu i jednorázové speciální zásahy soukromých zahrad a vyhrazených areálů (průmyslových areálů, areálů firem, hotelů, škol, zdravotnických zařízení, hřbitovů apod.)

  • údržba travnatých ploch – seč, vertikutace, postřik, hnojení, úprava okrajů, dosev a obnova
  • údržba keřových výsadeb – řez (udržovací, zmlazovací), přihnojení, pletí, mulčování
  • ošetřování stromů – řez (výchovný, zdravotní), přihnojování
  • údržba trvalkových a letničkových výsadeb – dosadba, pletí, hnojení, sezónní řez

Když se rozhodnete pro automatické zavlažování

Nabízíme projekci i instalaci automatických závlahových systémů značky Hunter. Závlahu je možné instalovat do aktuálně zakládané zahrady nebo ji instalovat „dodatečně“ do zahrady již dávno realizované. Tímto pohodlným a efektivním způsobem si můžete zajistit zavlažování celé zahrady nebo jen jejích částí včetně výsadeb na balkonu či terase.

Výhody automatického zavlažování:

  • Zalévá „sama“
  • Sami si zvolíte čas, délku a místo závlahy
  • Možnost využití meteorologického čidla, které si samo hlídá průběh počasí a tím pádem určuje nastavení potřebné závlahy